Ongemakkelijke vraag: komt u om een huis in Moraira te kopen of om over terrassen met uitzicht te wandelen en mooie foto’s voor WhatsApp te maken? Want de villa’s Moraira Costa Blanca die echt de moeite waard zijn, wachten op niemand.
Als u “een week bedenktijd” nodig heeft, is de villa al niet meer van u.
In 2025 worden de goede kansen in Moraira snel gereserveerd. Niet “ergens later”: binnen 2–3 weken. En terwijl u aarzelt, heeft een andere buitenlandse koper al een bewijs van fondsen gestuurd, een verstandig bod gedaan en gereserveerd onder voorwaarden. U vraagt nog steeds om de tweede bezichtiging op zaterdag “als het niet regent”.
U bent gevlogen, heeft een auto gehuurd, 12 bezichtigingen in twee dagen georganiseerd. U komt met een verward hoofd in het hotel aan: die met het overloopzwembad was in El Portet… of was het Benimeit? U verwart prijzen, kwaliteiten, afstanden. U stelt de beslissing uit “voor de zekerheid” en misleidt uzelf: beter nog een paar zien. Resultaat: de beste wordt door een ander weggesnapt.
Elke extra bezichtiging zonder criteria vermindert uw duidelijkheid. U vergeet namen, verwart bouwkwaliteiten, vergeet de oriëntatie (ja, in Moraira is de winterzon belangrijk), en wanneer u eindelijk beslist, antwoordt de makelaar de klassieker: “Sorry, gisteren gereserveerd.” Dat doet pijn. Niet vanwege het huis, maar vanwege de verspilde tijd en kans.
De fouten bij het bezichtigen van huizen zijn altijd dezelfde:
Als u een buitenlandse koper in Moraira bent, heeft u bovendien de valkuil van de afstand. U keert terug naar uw land, ontvangt het technische rapport, vraagt de zwager-architect om een tweede mening… en de markt loopt door. Hier wint niet de slimste: het is degene die een proces heeft.
Bent u op zoek naar het perfecte huis of zoekt u een reden om niet te beslissen? Want dat zijn verschillende processen.
Beslissen is een werkwoord van actie, niet van contemplatie.
Stop met het meten van de markt met intuïties en pas een kader toe dat u dwingt om vooruit te gaan. De 3‑3‑1 vastgoedregel bestaat zodat u van toerist naar koper gaat zonder uw focus of tijd te verliezen. Het is eenvoudig, ongemakkelijk en effectief.
Contra-intuïtief idee: Minder zien geeft u meer. Minder ruis, meer focus. En ja, u kunt een goede koop doen bij één bezichtiging als u het voorbereidende werk heeft gedaan.
Voordat u een voet op een woning zet, definieert u:
Met de filters ingesteld, plant u drie villa’s die al 8/10 scoren, enkel op basis van het technische blad, de plattegrond en de 360°-tour. Hier komt de waarde van een lokale makelaar met een kwaliteitsportfolio om de hoek kijken: als u tien bezichtigingen nodig heeft om “op te warmen”, is uw filter verkeerd of kent uw makelaar de markt niet goed.
Tip uit de praktijk: groepeer per zone om appels met appels te vergelijken. Neem een eenvoudige scorelijst mee (van 1 tot 10 voor elk criterium). Neem geen duizend video’s op; maak 5 sleutelfoto’s: gevel, woonkamer met oriëntatie, keuken, master, uitzicht vanaf het terras.
Als een villa 8/10 of meer scoort, zoek dan niet verder “voor het geval dat er iets beters komt”. Doe een bod binnen 24–48 uur, onder voorbehoud van due diligence. Dit is geen sprong in het diepe: het is het kopen van tijd en prioriteit.
Onderdelen van een bod dat serieus wordt genomen aan de Costa Blanca:
Dit is hoe u een vastgoedaankoop beslist zonder spijt: focus, gegevens en duidelijke termijnen.
Tom en Anke, een stel uit Nederland, waren een jaar lang “aan het kijken” naar villa’s in Moraira. Twee reizen, 18 bezichtigingen en twee gemiste kansen door te wachten op “totale zekerheid”. Bij hun derde poging pasten we de 3‑3‑1 regel toe.
Filter: Pla del Mar of Cap Blanc, tot 1,25M met 13% kosten inbegrepen, instapklare villa, zuidoriëntatie. We hebben vooraf bezichtigd met 360°-tours en 7 uitgesloten zonder de auto te verplaatsen. Persoonlijk zagen ze er 3. Score 9/10 voor één in Pla del Mar.
Bod in 36 uur met aanbetaling onder voorbehoud van de controle van licenties en lasten. We coördineerden het technische rapport, de verificatie in het kadaster en het notariaat, en de notarisdatum. Niets heroïsch: proces en timing.
Resultaat: sleutels in 7 weken, zonder verrassingen, met aansluiting van nutsvoorzieningen en onderhoud opgelost door ons team.
Stelt u zich voor dat u op een vrijdagochtend in Alicante landt. Tegen de middag, koffie op het plein van Moraira, drie gedrukte fiches, plattegronden en duidelijke notities. Om zes uur heeft u al een 8,5/10. Op zaterdag bevestigt u het gevoel, op zondag stuurt u een bod met voorwaarden. Op dinsdag, geaccepteerd.
Verander nu de film: geen oneindige WhatsApp-threads, geen angst voor “wat als ik me vergiste?”. U heeft het technische rapport, gecontroleerde licenties, een notarisdatum en een after-salesplan. Uw energie wordt niet verspild aan twijfelen; ze wordt besteed aan het uitkiezen van ligstoelen voor op het terras.
Dit is niet snel kopen, dit is goed kopen. Snel was het proces. Goed was het criterium.
Blijven “bezichtigen” geeft u de illusie van controle. Kopen geeft u het leven dat u wilt aan de Costa Blanca. Als u het beu bent om kansen te missen, neem dan de 3‑3‑1 regel aan en beweeg slim.
Bij Bindley Properties ervaren we Moraira dagelijks: samengestelde portefeuille van meer dan 500 panden, 360°-tours om te filteren voordat u komt, onderhandeling met lokale gegevens en totale coördinatie met advocaten, notarissen en banken. Wilt u stoppen met het dwalen door bezichtigingen en beginnen met beslissen?
Zet de stap: plan uw meertalige consultatie, ontvang meldingen van nieuwe villa’s die aansluiten bij uw filters en bereid uw 3‑3‑1 bezichtiging met ons voor. Stuur ons een e-mail naar info@bindleyproperties.com of bel +34 965 049 701. Het verschil tussen kijken en kopen heet proces. Welke kiest u voor uw volgende bezoek aan Moraira?